SOMEBYMI Yuja Niacin Anti-Blemish Serum 50ml

Original price was: 1,426ден.Current price is: 1,141ден.

Опис


SOME BY Mi лансираа нов производ за нега на кожа, наменет за сите типови на кожа склона кон акни. Ова е *НОВА* и подобрена формула на најпродаваниот серум за нега на флеки Yuja Niacin Blemish Care Serum!

Која е разликата помеѓу старата и новата формула?

Новиот серум е збогатен со 83% екстракт од овошјето Yuja, познато по тоа што има осветлувачки својства и се состои од 3 пати повеќе витамин Ц од лимонот! Серумот е природно богат со влажност, што помага во обновувањето на бариерата на кожата и содржи антиоксиданси за да се обезбеди подобро здравје на кожата. Формулиран е со 10% ниацинамид (5% повеќе од старата верзија), кој помага во намалување на лузните и намалување на појавата на хиперпигментација за само 30 дена!

Овој чудо од серум е збогатен и со глутатион и арбутин за контрола на формирањето на меланин. Збогатен со 12 есенцијални витамини, овој серум претставува еликсир за ревитализација, враќајќи го животот на уморната и безживотна кожа.

 

Пакување: 50ml

Начин на употреба

После чистење и тонирање, нанесете неколку капки и масирајте на лицето. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Citrus Junos Fruit Extract (82.37%), Niacinamide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Propanediol, C12-14 Pareth-12, Water, Trehalose, C12-14 Pareth-7, Carbomer, Citrus Junos Peel Oil (1,500ppm), Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Coptis Chinensis Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Cellulose Gum, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Arbutin, Perilla Frutescens Leaf Extract, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Saussurea Involucrata Extract, Glucose, Hydrogenated Lecithin, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Polyglyceryl-10 Stearate, Panthenol, Glutathione, Sodium Ascorbyl Phosphate, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Pancratium Maritimum (Sea Daffodil) Extract, Folic Acid, Biotin, Pyridoxine, Tocopherol, Cyanocobalamin, Linoleic Acid, Thiamine Hcl, Beta-Carotene, Riboflavin, Inositol

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.