EYENLIP Red Apple ABP Bubble Toks Cleanser 100ml

Original price was: 920ден.Current price is: 810ден.

  • Чистач за лице кој автоматски формира меурчиња во допир со кожата и длабински ја чисти, без да предизвика иритации
  • Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата и ги отвора порите за ефикасно длабинско чистење.
  • Комбинацијата од екстракт од јаболко и компонентата богата со витамини помага во смирување и заштита на чувствителната кожа.

Екстрактот од јаболко богат со природни овошни киселини и витамин Ц, ги стимулира процесите на регенерација, ја подобрува бојата на кожата, ја враќа еластичноста и цврстината, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови на кожата, ја штити кожата од негативни влијанија од околината и го забавува процесот на стареење.
Церамидите ја надополнуваат липидната бариера на горниот епидермален слој на сува кожа, спречуваат дехидрација и обезбедуваат интензивна хидратација. Благодарение на церамидите, лупењето се елиминира, фините брчки се измазнуваат, кожата станува мека и свиленкаста.

Биоактивните супстанции од овошјето во комбинација со церамидите ја зајакнуваат заштитната бариера, ја одржуваат природната цврстина и еластичност на кожата, ги стимулираат процесите на закрепнување, го подобруваат тонусот и тенот.
AHA-киселините го ексфолираат рожастиот слој на епидермисот, ги отстрануваат мртвите клетки од кожата и другите нечистотии.
БHA-киселините ги раствораат комедоните, помагаат да се исчисти кожата од подлабоките поткожни нечистотии и вишокот на себум во порите, нормализирајќи ја рамнотежата вода-масло на кожата.
PHA-киселините го спречуваат губењето на влагата и нежно ексфолираат, смируваат и отстрануваат иритација на кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

Нанесете го производот на сува кожа и почекајте околу 30 секунди, да се формираат меурчиња. Масирајте со водени раце за да се отстранат нечистотиите. Потоа исплакнете со млака вода.

Може да се користи и како маска за лице, доколку ја оставите на лице уште 1-2 минути после формирање на меурчињата, за да се апсорбираат состојките кои даваат хидратација на кожата. Исплакнете со млака вода.  Кожата ќе ја чувствувате чиста, мазна и хидрирана.

Опис

Состојки

Water, Disiloxane, Glycerin, Disodium Cocoa mphodiacetate, Acrylates Copolymer, Sodium chloride, Lauryl Glucoside, Butylene Glycol, Potassium Cocoyl Glycinate, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Mannan, Caramel, Potassium Hydroxide, Allantoin, Hexylene glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract, Ilex Paraguariensis Leaf Extract, Morus Alba Leaf Extract, Nasturtium Officinale Extract, Nepeta Cataria Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Pinus Densiflora Leaf Extract, Plantago Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Saponaria Officinalis Extract, Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Agave Americana Leaf Extract, Althaea Officinalis Leaf Extract, Artemisia Annua Extract, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Glycosaminoglycans, CI 42090, CI 19140, Limonene, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.