SOMEBYMI Super Matcha Pore Clean Clay Mask 100g

Original price was: 925ден.Current price is: 740ден.

Опис

Збогатена со смирувачки ботанички состојки како што се екстракт од центела, вода од лисја од чајно дрво, глацијална вода, BHA и 102,000 ppm Super Matcha, оваа маска од глина темелно ги чисти порите, ја хидрира кожата и ја ослободува од вишокот на себум и нечистотии.

Начин на употреба:

Нанесете на сува кожа. Оставете 10-20 минути пред да го исплакнете со топла вода.

Предности:

  • Ја чисти кожата и нуди нега на порите со 102,000 ppm на Super Matcha.
  • Раствора мртви клетки на кожата без иритација со BHA.
  • Апсорбира прекумерen себум, нечистотиитe во порите со 120,000 ppm Глина.
  • Ја смирува кожата со ботанички состојки како екстракт од Centella Asiatica и вода од лисја од чајно дрво, додека ја хидрира кожата со глацијална вода.

 

Пакување 100g

Начин на употреба:

  1. По чистењето, нанесете ја маската од глина на суво лице. Избегнувајте ја областа околу очите и усните.
  2. Оставете да делува 10-20 минути, откако ќе се исуши маската, а потоа исплакнете со млака вода со кружни движења.

 

На залиха

Опис

Состојки

Water, Kaolin (120,000 ppm), Glycerin, Camellia Sinensis Leaf Water (102,000 ppm) Titanium Dioxide (CI 77891), Bentonite, Magnesium Aluminum Silicate, Caramel, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Silica, Manicouagan Clay (1,000 ppm), Camellia Sinensis Leaf (6,000 ppm), Camellia Sinensis Leaf Powder(4,000 Ppm), Houttuynia Cordata Powder, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract (100 ppm), Salix Alba Salix Alba (Willow) Bark Extract, Rosa Rugosa Leaf Extract, Mellissa Officinalis Leaf Extract, Water(Glacier Water), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Water (Carbonated Water), Allantoin, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic, Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Polyvinyl Alcohol, 1,2-hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Rasberry Ketone, CI 42090.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.