HEIMISH All Clean Green Foam 150g

Original price was: 665ден.Current price is: 539ден.

Нежен пенлив чистач кој има pH вредност 5,5 што одговара на природната киселост на човечката кожа. Формулиран од soapbark дрво, екстракти од Centella и леска од даб за темелно чистење на кожата од вишок маснотии и нечистотија за да се спречи појава на црнки. Без парабени

  • pH балансиран чистач кој благо, но длабоко ја чисти кожата и ја прави хидрирана, погоден дури и за чувствителна кожа, и кожа со акни.
  • Средство за чистење со балансиран PH за смирување и навлажнување на кожата.
  • Ги чисти сите видови нечистотии и остатоци од шминка.

Пакување 150g

Начин на употреба:

  1. Нанесете соодветна количина на рацете и направете.
  2. Исплакнете со топла вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Potassium Laureth Phosphate, Glycerin, Lauryl Hydroxysultaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Quillaja Saponaria (Soapbark) Bark Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Potassium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Coco-Glucoside, Sodium Chloride, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Isethionate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.