FABYOU Cell Toks PEPTIDE Ampoule 50ml

Original price was: 1,090ден.Current price is: 981ден.

Опис

Ампула слична на серум која во својот состав содржи пептиди, за интензивно негување на сувата и дехидрирана кожа. Спречува предвремено стареење и собирање на кожата преку обезбедување на кожата интензивна хидратација и потхранаување, се бори против сувоста и лупењето, и дава на кожата сјајност и хидратација, како и зајакнување на бариерата на кожата.

Благодарение на 8-те типа на пептиди, 14 видови на амино киселини и витамински компоненти, помага во лекувањето на брчките и подобрување на кожата оштетена од надворешна иритација. Ампулата е идеална за кожа на која и е потребно да подобри изгледот на постоечките линии на изразување, пептидите помагаат да се промовира производството на колаген, еластин и кератин во кожата, што ја прави идеална состојка за лекување на брчките на лицето. Оваа ампула е идеална за чувствителна кожа.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

По чистење и тонирање, нанесете мала количина од aмпулата  со тапкање за подобра апсорпција, а потоа завршете со крем.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.