HARUHARU WONDER Black Rice Hyaluronic Anti-Wrinkle Serum 50ml

Original price was: 1,310ден.Current price is: 952ден.

Опис

Направен со импресивна мешавина од природни состојки против стареење, WONDER Black Rice Hyaluronic Anti-Wrinkle Serum е совршен за оние на кои им е потребена интензивна хидратација и исхрана. Ферментираниот црн ориз богат со антиоксиданси, плус ултра-хидратантната хијалуронска киселина, функционираат заедно за да го направат овој млечен серум совршен чекор во вашата рутина против стареење, оставајќи жива и позатегната кожа. Исто така, инфузиран е подмладувачки екстракт од црвен жен-шен, бетаин за зајакнување на колагенот и хидратантни ботанички масла. Погоден за сите типови кожа. Без штетни хемикалии и погоден за вегани.

Предности:

  • Серум против брчки формулиран со 95% природни состојки, помага да се зголеми еластичноста и цврстината на кожата.
  • Се состои од 10.000ppm екстракт од црн ориз кој помага да се спречат знаците на стареење преку зголемување на еластичноста на кожата со богата храна.
  • Содржи аденозин за подобрување на брчките и токоферол за хидрирање на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете умерена количина рамномерно на лицето и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Lecithin, Caprylic/Capric Triglyceride, Camellia Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Extract(10,000ppm), Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract(2000ppm), Aspergillus Ferment, Hyaluronic Acid(2,000ppm), Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Sclerotium Gum, C12-16 Alcohols, Palmitic Acid, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Beta-Glucan, 1,2-Hexanediol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Sodium Phytate, Tocopherol, Adenosine, Phenethyl Alcohol, Butylene Glycol, Ethanol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Linalool* Limonene* (*Natural essence oil and ingredients included)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.