BEAUTY OF JOSEON Glow Deep Serum : Rice + Arbutin 30ml

Original price was: 950ден.Current price is: 855ден.

Опис

Вратете го природниот сјај на уморната кожа со овој серум кој ја осветлува кожата. Содржи 68,6% вода од трици од ориз која овозможува да се прочисти кожата и 2% арбутин кој ја намалува хиперпигментацијата. Има лесна и брзо-апсорбирачка текстура која продира длабоко во кожата и овозможува долготраен ефект на осветлување и хидратација на кожата. Формулиран без минерални масла, етерични масла, парабени, сулфати и ПЕГ, овој производ е погоден за чувствителна кожа.

Предности:

Glow Deep Serum e збогатен со 68,6% вода од трици од ориз и 2% Арбутин.

Ефикасно го поттикнува формирањето на меланин и ја подобрува пигментираната кожа и ја прави светла и чиста.

Заедно со Grain Complex, овој серум длабински ја навлажнува и ја храни кожата со што ја прави хидрирана и здрава.

Лесната и водена текстура брзо се апсорбира, давајќи и на деликатната кожа нежна хидратација.

Не содржи феноксиетанол, минерално масло, парабен, сулфат, ПЕГ, алергени, вештачки мириси и бои, етерични масла.

Како да се користи:

Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

 

Пакување: 30ml

На залиха

Опис

Состојки

Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Arbutin, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Polyglycerin-3, Trehalose, Glyceryl Glucoside, Hydrolyzed Jojoba Esters, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Coptis Japonica Root Extract, Sorbitan Isostearate, Glucose, Cyclohexane, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Hordeum Distichon (Barley) Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Zea Mays (Corn) Kernel Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.