FABYOU Full Skin Collagen Ampoule 50ml

Original price was: 1,090ден.Current price is: 709ден.

Опис

Оваа ампула благодарение на колагенот што го содржи, ефикасно ги стимулира процесите на регенерација на клетките, ја хидрира кожата,  и дава сјај и помага во забавување на стареењето на кожата, правејќи ја здрава.

Ампулата содржи екстракт од centella asiatica, екстракт од алое вера, хидролизиран колаген, екстракт од овошје од кокосова палма.

Листовите и стеблата на Centella asiatica содржат состојка која ја омекнува чувствителната кожа и помага во одржување на кожата во добра состојба. Екстрактот од алое вера содржи околу 300 видови на витамини А, Ц, Д, Е и Б1. Алое Вера ефикасно ја смирува и навлажнува кожата.

Хидролизираниот колаген помага да се одржи кожата хидрирана. Поради високата протеинска конзистентност, кожата станува еластична, појака и се спречува појавата на брчки.

Екстрактот од овошје од кокосова палма ја обновува оштетената кожа и го спречува стареењето, ја елиминира мртвата кожа. Исто така, помага во спречување на појава на акни поради неговите антибактериски својства.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

По чистење и тонирање, нанесете мала количина од aмпулата  со тапкање за подобра апсорпција, а потоа завршете со крем.

Опис

Состојки

Water, Propanediol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Squalane, Myristyl Alcohol, Dimethicone, Citric Acid, Butylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Xanthan Gum, Arginine, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Adenosine, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Fragrance, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.