FABYOU Restore Galactomyces Ampoule 50ml

Original price was: 1,090ден.Current price is: 981ден.

Опис:

За да ја одржувате вашата кожа убава, млада и свежа долго време, редовно користете го серумот во ампула од галактомицес на Fabyou. Активниот екстракт од ферментиран квасец ефикасно ја подмладува и ревитализира кожата, стимулирајќи ја регенерацијата на клетките, метаболичките процеси и циркулацијата на крвта. Уникатната формула ги намалува мимичките брчки, го изедначува тенот, текстурата и ја враќа еластичноста на кожата. Корисниот состав на ампулата има позитивен ефект врз состојбата на епидермисот, го зголемува локалниот имунитет и го штити од агресивното влијание на околината и надворешните фактори.

Карактеристики на ампулата Fabyou Restore Galactomyces:

– ефикасно ја навлажнува кожата;
– го ревитализира и освежува епидермисот;
– брзо се апсорбира без трага;
– ги чисти и отстранува мртвите клетки;
– галактомицес ја подмладува и тонизира кожата;
– го стимулира обновувањето на клетките;
– ги подобрува метаболичките процеси и циркулацијата на крвта;
– ја зголемува цврстината и еластичноста;
– го намалува бројот на мимички брчки;
– го изедначува тенот и текстурата;
– создаден врз основа на растителни екстракти;
– го смирува црвенилото и воспалението;
– ги осветлува старечките дамки, пост-акните и пегите;
– ги стеснува зголемените пори;
– ја нормализира работата на лојните жлезди;
– создава заштита од агресивно влијание на надворешни фактори, каприците на времето и УВ зраците;
– дава природен сјај, мазност и нежност.

Пакување: 50мл

Опис

Состојки:

Water, Propanediol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Squalane, Myristyl Alcohol, Dimethicone, Citric Acid, Butylene Glycol, Galactomyces Ferment Filtrate, Xanthan Gum, Arginine, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Adenosine, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.