SOMEBYMI Propolis B5 glow Barrier Calming Serum 50ml

Original price was: 1,590ден.Current price is: 1,272ден.

Опис

Содржи прополис, матичен млеч, мед, 24К злато, витамин Б5, патентирана состојка Treucica, церамид и хијалуронска киселина, овој серум го балансира нивото на себум на кожата, ја смирува и зајакнува кожата за да спречи воспалување и да обезбеди здрав тен.

Предности:

Хранлив серум специјално дизајниран за уморна, небалансирана кожа.

Формулиран со богат пептид и Б5 за подмладување и промовирање на здрава кожа.

Избраната состојка Truecica™, церамидот и хијалуронската киселина ја смируваат и хидрираат иритираната кожа.

Исто така, помага да се зајакне бариерата за влажност на кожата која штити надворешните агресори.

Направен е тестот за иритација на кожата. Без 20 видови штетни состојки.

Начин на употреба:

Масирајте во кожата по чистење и тонирање.

Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки

Propolis Extract(73 %), Honey Extract, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Panthenol(10,000 ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Saccharomyces/Barley Seed Ferment Filtrate, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Filtrate, Royal Jelly Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Coptis Japonica Extract, Malt Extract, CI 77480, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Allantoin, Adenosine, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Arginine, Ceramide NP, Citric Acid, Sodium .Citrate, C12-13 Pareth-9, Hydrolyzed Sclerotium Gum, Carbomer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Fragrance.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.