FABYOU White Pore Reduction Ampoule 50ml

Original price was: 1,198ден.Current price is: 1,078ден.

Оваа ампула содржи 3 вида растителни екстракти (зелен чај, чајно дрво, хамамелис) кои ги затегнуваат порите и ја прават кожата еластична и чиста .

Ампула која содржи 5 типа на хијалуронска киселина која и овозможува на вашата кожа да го почувствува хидратантниот ефект.

Тип на кожа: мрсна, комбинирана, проблематична, чувствителна. Има ефект на избелување.

Екстрактот од зелен чај е моќен антиоксиданс, добро ја навлажнува кожата и ја одржува природната pH рамнотежа на кожата. Го намалува масниот сјај, не ја суши кожата.
Екстрактот од чајно дрво има силно антибактериско, антивоспалително и лековито дејство, се бори против акните, ги регулира лојните жлезди, ја елиминира иритацијата и чешањето. Екстрактот од чајно дрво ја навлажнува, тонизира и смирува кожата, ја освежува и ги затегнува порите, нежно ги ексфолира мртвите клетки.
Екстрактот од Хамамелис ги стеснува порите, ги регулира лојните жлезди, има антисептично и антигабично дејство и е ефикасен против воспаленија и акни.

Начин на употреба
На чиста и тонирана кожа нанесете 2-3 капки од ампулата, лесно тапкајте со врвовите на прстите за да се впие.
Избегнувајте ја областа околу очите.
Користете наутро и навечер.

Опис

Состојки

WATER, GLYCERETH-26, GLYCERIN, PROPANEDIOL, SODIUM HYALURONATE, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER, ALLANTOIN, TREHALOSE , HYDROLYZED GLYCOSAMINOGLYCANS, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, ADIPIC ACID, LONICERA JAPONICA (HONEYSUCKLE) FLOWER EXTRACT SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PRUNUS MUME FRUIT EXTRACT, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, HYDROLYZED COLLAGEN, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) EXTRACT, PINUS PALUSTRIS LEAF EXTRACT , ULMUS DAVIDIANA ROOT EXTRACT, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) FLOWER EXTRACT , PUERARIA LOBATA ROOT EXTRACT, HYALURONIC ACID, RASPBERRY KETONE C12-14 PARETH-12, CARBOMER, BENZYL GLYCOL, TROMETHAMINE, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, 1,2-HEXANEDIOL, FRAGRANCE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE COUMARIN, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.