Haruharu WONDER Black Rice Serum 30ml

Original price was: 990ден.Current price is: 792ден.

Опис

Haruharu WONDER Black Rice Serum е лесен серум кој е моќен хидратор, формулиран со 95% природни состојки, вклучувајќи ферментиран екстракт од црн ориз. Богат со хранливи состојки, содржи висока концентрација на полифеноли и флавоноиди, со што ја штити кожата од слободни радикали, како ултравиолетово зрачење и загадување, и овозможува регенерација на клетките на кожата. Исто така, инфузиран со лековит екстракт од лисја од алое вера, хидрантна хијалуронска киселина и смирувачко масло од лаванда.
Активните состојки продираат длабоко во кожата и даваат трајни резултати.
Хипоалергена формула којане содржи парабени, состојки добиени од животинско потекло и 11 други штетни материи кои обично се наоѓаат во козметиката.
Совршен за сите типови на кожа.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

По тонерот, нанесете соодветна количина на целото лице и тапкајте за да се апсорбира.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Lecithin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Camellia Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Extract, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Aspergillus Ferment, Hyaluronic Acid, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Sclerotium Gum, C12-16 Alcohols, Palmitic Acid, Alteromonas Ferment Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Beta-Glucan, 1,2-Hexanediol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Sodium Phytate, Tocopherol, Adenosine, Phenethyl Alcohol, Butylene Glycol, Alcohol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.