JUMISO Snail Mucin 95 + Peptide Essence 50ml

Original price was: 800ден.Current price is: 720ден.

Опис:

Моќна есенција за нега на уморна кожа, кожа без сјај, со знаци на стареење, која содржи 95% слуз од полжав збогатен со пет видови пептиди. Ваквата формулација ефикасно ја зголемува еластичноста на кожата и ги репарира оштетувањата на клетките. Дополнителните состојки на пантенол и алантоин нудат смирувачки и хидратантни придобивки. Оваа формула е погодна за чувствителна кожа и кожа склона кон акни.

Придобивки:

  • Богата есенција за лице која ја хидрира и ја храни кожата, а во исто време делува на знаците на стареење и ја подмладува кожата.
  • Содржи 95% муцин од полжав кој ја навлажнува и освежува кожата, ја измазува нејзината текстура и го изедначува тенот.
  • Збогатен со 5 типа на пептиди кои обезбедуваат придобивки против стареење за подигнување и зацврстување на кожата, измазнување на сите видови несовршености од типот на брчки, лузни, дупчиња од акни.
  • Формула без мирис, некомедогена тестирана, погодна за кожа склона кон акни.

Начин на употреба:
Нанесете соодветна количина на чиста и тонирана кожа и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 50 мл

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Butylene Glycol, Ethyl Hexanediol, Allantoin, Phenoxyethanol, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Adenosine, Arginine, Copper Tripeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.