MARY&MAY Blackberry Complex Glow Washoff Pack 125g

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,386ден.

Измивачка маска која содржи екстракт од капина, каолин и канадска колоидна глина која ги апсорбира нечистотиите и мртвите клетки на кожата на кожата за сјаен и мазен финиш. Формулата е збогатена со алантоин и хијалуронска киселина за да обезбеди антиејџ и хидратантен ефект.

Дерматолошки тестиран производ кој содржи само EWG потврдени состојки со зелена оцена.

Начин на употреба

  1. Нанесете ја маската на чиста кожа (избегнувајте го пределот на усните) и оставете да делува некое време за да се исуши.
  2. Добро исплакнете со млака вода.

Пакување: 125g

Опис

Состојки:

Purified Water, Kaolin, Glycerin, Bentonite, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Western Raspberry Extract, Kelp Extract, Nasturtium Leaf Extract, Black Tea Extract, Hydrogenated Lecithin, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Sweet Almond Shell Powder, Allantoin, Fructo-oligosaccharides, Maniquagan Clay, Beta-glucan, Canadian Colloidal Clay, Tocopherol, Yeast Fermentation Filtrate, Illite, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Montmorillonite, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Black Iron Oxide, Red Iron Oxide

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.