COSRX Low pH Goodnight Soft Peeling Gel 120ml

Original price was: 1,150ден.Current price is: 977ден.

Опис:

Исчистете ги нечистотиите и осветлете ја вашата кожа

COSRX Low pH Goodnight Soft Peeling Gel е нежен гел за пилинг со ниска pH вредност, збогатен со природни состојки кој помага за подобрување на состојбата на кожата

КАРАКТЕРИСТИКИ:

  • Гел за пилинг со ниска рН вредност, погоден за секојдневна употреба и чувствителна кожа

Овој нежен, благ пилинг гел, без мирис не само што прави пилинг за да ги отстрани остатоците и мртвите клетки од кожата и остава зад себе мазен и префинет тен, туку исто така ја штити и ја зајакнува вашата дневна состојба на кожата.

  • Растворете ги мртвите клетки на кожата со PHA и хидрирајте со хијалуронска киселина

Додека PHA, најблагата состојка за пилинг, ги раствора мртвите клетки на кожата и ги отстранува остатоците, природната целулоза работи во хармонија за да ги елиминира нечистотиите омекнати од PHA. Во исто време, три вида хијалуронска киселина и два вида природно добиени екстракти од цветови влегуваат и ја задржуваат влагата, хидрираат и смируваат, што резултира со посветла, помазна кожа со сјај како роса.

  • Лесен за употреба со ефективни резултати

После чистење преминете директно на нега на вашата кожа! Само нанесете и истријте го гелот за пилинг на влажна кожа. Едноставно, лесно и брзо!

Пакување: 120ml

Начин на употреба:

  1. По чистењето, нанесете на влажна кожа.
  2. Нежно масирајте ја кожата со врвовите на прстите, избегнувајќи ја пределот околу очите.
  3. Исплакнете темелно со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Cellulose, Glycerin, Rosa Damascena Flower Water, Propanediol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyacetophenone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water, Tromethamine, Niacinamide, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Lactobionic Acid, Papain, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Metabisulfite, Lactobacillus/Rice Ferment, Camellia Japonica Flower Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.