iUNIK Calendula Complete Cleansing Oil 200ml

Original price was: 1,160ден.Current price is: 1,044ден.

ОПИС

IUNIK Calendula Complete Cleansing Oil  ја отстранува дневната нечистотија без ризик од прекумерно сушење на кожата. Користејќи 94% благо растително масло и 6 природни растителни состојки, ова богато масло за чистење ефикасно ги отстранува сите траги од нечистотија, остатоци, шминка и креми за сончање – дури и формулации отпорни на вода. Нежно и смирувачки ја прави кожата балансирана, освежена и еластична.

Пакување:  200ml

Начин на употреба

Испумпајте 2-3 пати од маслото за чистење на суви дланки.

Нежно масирајте ја кожата за да ја отстраните шминката и нечистотијата.

По чистењето, темелно исплакнете 2 – 3 пати со млака вода.

Опис

Состојки

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil,  Canola Oil, Calendula Officinalis Flower extract, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cananga odorata flower oil, Sorbitan Sesquioleate

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.