MARY&MAY Cica TeaTree Soothing Wash off Pack 125g

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,386ден.

Измивачка маска збогатен со 4.000 ppm азиска центела, лист и цвет и други смирувачки состојки за ефикасно смирување и навлажнување на кожата. Го апсорбира вишокот на себум и ги отстранува нечистотиите за да ја прочисти кожата и дава помазна текстура.

Дерматолошки тестиран производ кој содржи само EWG потврдени состојки со зелена оцена.

Начин на употреба

  1. Нанесете ја маската на чиста кожа (избегнувајте го пределот на усните) и оставете да делува некое време за да се исуши.
  2. Добро исплакнете со млака вода.

Пакување: 125g

Опис

Состојки:

Water, Kaolin, Bentonite, Illite, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Niacinamide, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dipropylene Glycol, Betaine, Propanediol, Citrus Limon (Lemon) Peel Powder, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Montmorillonite, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Ethylhexylglycerin, Magnesium Aluminum Silicate, Hydrogenated Polyisobutene, Fragrance, Polyglyceryl-10 Laurate, Disodium Edta, Ethylhexyl Palmitate, Sorbitan Isostearate, Butylene Glycol, Quartz, Gluconolactone, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Citric Acid, Tocopherol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.