SKINFOOD – Rice Mask Wash Off 100g

Original price was: 890ден.Current price is: 845ден.

Опис

SKINFOOD – Rice Mask Wash Off 100g e најпродаван производ на овој бренд и претставува  кремаста и луксузна маска за лице која го отстранува вишокот маснотии и нечистотија од површината на кожата, одржувајќи го тенот чист и мек. Оризовите зрна, витамините, минералите и гама оризанолот ја навлажнуваат и избелуваат кожата за поубав изглед.

Оваа маска за миење содржи екстракт од ориз и вода од трици од ориз, состојки кои придонесуваат текстурата на кожата да биде млечно-бела и еластична и сјајна.

Предности:

  • Оваа маска за миење е класифицирана во линијата за осветлување на брендот Skinfood и содржи богата оризова вода која е ефикасна во борбата против стареење.
  • Текстурата на маската помага да се отстранат мртвите клетки од кожата, ја омекнува кожата и ја остава еластична и прочистена.

Пакување: 100g

Начин на употреба:

Лесно исушете го лицето после чистење. Нанесете соодветна количина на лицето, со нежна масажа избегнувајќи ги областите на усните и очите.

Оставете ја маската да делува 10-15 минути и исплакнете со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, 2-hexanediol, Propylene Glycol, Sucrose Cocoate, Jojoba Esters, polysorbate 80, rice bran water (2, sorbitan stearate, glycerin, 000 mg), Cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, Fragrance, cetyl alcohol, propylene glycol, Glyceryl Stearate, Ethylhexylglycerin, dimethicone, Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Sorbitan Stearate, sucrose cocoate, 1, phenoxyethanol, Cetyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Purified water, PEG-100 stearate, jojoba ester, butylphenylmethylpropional, Tocopheryl Acetate, potassium hydroxide, algin, palmitic acid, polyglutamic acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Dimethicone, stearic acid, Algin, Stearic Acid, sodium hyaloo Ronate, carbomer, Polysorbate 80, fragrance, Carbomer, 1,2-Hexanediol, acrylate/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Polyglutamic Acid, glycerol Reel stearate, caprylic/capric triglyceride, Caprylic/Capric Triglyceride, ethylhexyl glycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.