HEIMISH All Clean balm 120ml

Original price was: 998ден.Current price is: 808ден.

Опис

Heimish All Clean Balm е чистач со лесна текстура кој содржи природни масла за полесно, побрзо и ефикасно чистење на шминката и нечистотиите без иритација и без да го наруши природниот баланс на кожата.
Содржи Shea путер кој им помага на клетките да ја задржат влажноста, одржувајќи ја кожата свежа, еластична и блескава во текот на целиот ден. Засилен е со екстракт од роза, кој ја смирува иритацијата и предизвикува обновување на клетките.
Кората од цитрус има детоксикациски својства и спречува идна појава на акни.
Овој третман е наменет за сите типови на кожа, гарантира здрав и блескав изглед.

Пакување: 120ml

Начин да употреба

Земете мала количина и масирајте ја на сува кожа. Додадете малку вода за да го емулгирате балсамот. Продолжете со масирање нагоре и нанадвор за да ги отстраните сите траги од шминка и нечистотија.

Исплакнете добро со млака вода, а потоа исушете го лицето.

На залиха

Опис

Состојки

Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Polyethylene, PEG-8 Isostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Freesia Refracta Extract, Iris Versicolor Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, Lilium Tigrinum Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract, Rose Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Juniperus Mexicana Oil, Boswellia Carterii Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, 1, 2-Hexanediol

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.