COSRX Hydrium Triple Hyaluronic Moisturizing Cleanser 150ml

Original price was: 990ден.Current price is: 841ден.

Витаминот Б5 и три вида хијалуронска киселина делуваат за да се задржи хидратацијата!

Богат чистач збогатен со тројна хијалуронска киселина за да обезбеди влага, кој темелно ја чисти кожата од нечистотии.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

• Длабинско чистење со сурфактант од растително потекло, поедноставена рутина за чистење.

Сурфактантите добиени од кокос нудат длабинско чистење кое нежно ги раствора нечистотиите, вклучително и шминката, оставајќи ја кожата супер чиста и освежена.

• Средство за чистење со ниска стимулација, со богата, кремаста формула:

Луксузните, живи меурчиња ја минимизираат стимулацијата и ви овозможуваат нежно да ги исчистите маслото, себумот и нечистотиите на површината без пресушување на кожата.

• Хидратантно чистење со 3 вида хијалуронска киселина:

Високомолекуларната хијалуронска киселина создава невидлива заштитна бариера, додека нискомолекуларната хијалуронска киселина се впива во кожата зголемувајќи ја нејзината еластичност, одржувајќи ја хидрирана и мека дури и по чистењето.

Пакување: 150ml

Начин на употреба:

1. Нежно масирајте на влажна кожа.
2. Исплакнете темелно со топла вода.

 

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide,Palmitic Acid, PotassiumCocoylGlycinate, Coco-Glucoside, Glyceryl Stearate,Fragrance(Parfum), Polyquaternium-7, Acrylates/C10-30 Alkyl AcrylateCrosspolymer, SodiumCocoylIsethionate, Arachidic Acid, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Oleic Acid, Sodium Benzoate,QuillajaSaponaria Bark Extract, CitricAcid, Butylene Glycol, Panthenol, Hyaluronic Acid,Ethylhexylglycerin, HydrolyzedHyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.