MARY&MAY Houttuynia Cordata+Tea Tree Cleansing Foam 150ml

Original price was: 745ден.Current price is: 693ден.

Средство за чистење надополнето со 40,7% Houttuynia Cordata и 6,8% екстракт од чајно дрво за отстранување на нечистотиите длабоко во порите.

Предности:

 • Ублажување на проблематичната состојба на кожата
 • Има смирувачки ефект на иритираната кожа
 • Содржи хијалуронска киселина која држи 1000 пати поголема од нејзината тежина, одржувајќи ја кожата хидрирана по чистењето.
 • Богата, нежна и кремаста пена која темелно ја чисти кожата без да предизвика иритација.
 • Дерматолошки тестиран, погоден за чувствителна кожа.
 • Со еколошка амбалажа која користи хартија што може да се рециклира, испечатена
  со мастило од соја

Начин на употреба

 1. Нанесете умерена количина на рацете и тријте за да направите богата пена.
 2.  Масирајте го лицето и исплакнете со вода.
 3. Користете го во утринската и ноќната рутина.

Пакување: 150мл

Опис

Состојки:

Houttuynia Cordata Extract (40.7%), Myristic Acid, Palmitic Acid, Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract (6.85%), Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Purified Water, Beeswax, Dipropylene Glycol, Lauryl Hydroxysultaine, Glyceryl Stearate SE, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Fragrance

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.