Pyunkang yul Basic Cleansing foam 150ml

Original price was: 950ден.Current price is: 807ден.

Опис
PYUNKANG YUL Basic Line Cleansing Foam помага нежно отстранување на нечистотијата и мастите во порите. Eластична текстура која при миењето на лицето формира меурчиња кога се меша со вода, што придонесува за ефикасно чистење на лицето. Се користи за зајакнување на бариерата на кожата и за чисто и освежувачко чувство.

Пакување:150ml

Начин на употреба
Ставете соодветна количина на раката и масирајте го лицето. Нанесете мала количина вода и повторно масирајте за да создадете пена. Исплакнете со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:
Saposhnikovia Divaricata Root Extract, Glycerin, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide,
Stearic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Beeswax, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycol
Distearate, Lauramide DEA, Glyceryl Stearate SE, Sodium Polyacrylate, Glyceryl Caprylate,
Fragrance

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.