MARY&MAY Vegan Peptide Bakuchiol Sun Stick SPF50+ PA++++ 18g

Original price was: 1,440ден.Current price is: 1,339ден.

Придобивки:

  • Стик за заштита од сонце со SPF50+ PA++++ кој содржи екстракт од бакучиол за обновување на кожата, 25 типа на пептиди за поттикнување на синтезата на колаген и токоферол за спречување на појава на брчки.
  • Содржи пудра за апсорпција на себум и маснотии што ја одржува површината на кожата мазна и сува дури и ако почесто го реаплицирате производот.
  • Има текстура слична на свила која се впива во кожата и овозможува транспарентна и свежа завршница.
  • Пренослив тип на стик со димензија лесна за складирање, како и лесно повторно нанесување без да го допирате лицето во секое време и било каде.
  • Не содржи етилхексил метоксицинамат, бензофенон-3, октокрилен, бензофенон-1, бензофенон-8 или 4-метилбензилиден камфор.

Пакување: 18g

Начин на употреба
Во последната фаза од рутината за нега на кожата, нанесете на лицето и вратот.

Опис

Состојки:

Cetylethylhexanoate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Synthetic Wax, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Isopropyl Palmitate, Dica Prilyl Carbonate, Butyloctyl Salicylate, Diethylaminohydroxybenzoylhexylbenzoate, Ethylhexyltriazone, Ozokerite, Polysilicone-15, Bis-Ethylhexyloxyphenolmethoxyphenyltriazine, Bakuchiol, Vinyl Dimethicone, Titanium Dioxide, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Coco-Caprylate/Caprate, Ethylhexylglycerin, Polyhydroxystearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Tocopherol, Butylene Glycol, Purified Water, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Acetyl Hexapeptide- 8, Acetyl Octapeptide-3, Nonapeptide-1, Dipeptide-2, Dipeptide-4, Acetyl Tetrapeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-3, Acetyl Tetrapeptide-5, Acetyl Tripeptide-1, Alanine/Histidine / Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Tripeptide-2, Tripeptide-3, Pentapeptide-3, Hexapeptide-2, Hexapeptide-9, Di Peptide Diaminobutyroylbenzylamide Diacetate, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Hexapeptide -12, Flavoring, Ultramarine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.