FARM STAY Oil-Free Uv Defence Sun Cream 70ml

700ден

Опис

Нежна крема со максимално ниво на заштита од УВ зраци. Кремот за заштита од сонце UV Defence  брзо се апсорбира на кожата, не остава мрсни траги и пријатно навлажнува. Оваа крема активно го храни епидермисот со есенцијални состојки кои обезбедуваат зајакнување и заздравување на клеточно ниво.

Производот има изразен навлажнувачки и измазнувачки ефект благодарение на активните состојки од екстракти од алое, грејпфрут, јаболко, домати, колаген, алантоин и други органски состојки. Тие го враќаат оптималниот баланс на вода, ја омекнуваат кожата и ја зголемуваат нејзината еластичност.

Пакување: 70ml

Начин на употреба

Како последна фаза од основната нега на кожата, земете соодветна количина и нанесете на областите кои се изложени на сонце. При подолго изложување на сонце, реаплицирајте на неколку часа.

Опис

Состојки

Aqua, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Sorbitan Sesquioleate, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Zinc Oxide, Sodium Chloride, Ethylhexyl Triazone, Microcrystalline Wax, Beeswax, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Morus Alba Bark Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Ci 19140, Ci 15985, Fragrance – Parfum

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.