MISSHA All Around Safe Block Cotton Sun SPF50+ PA++++ 50ml

Original price was: 880ден.Current price is: 748ден.

ОПИС

Оваа крема за заштита од сонце содржи прав, кој и дава на кожата мат ефект со чувство како да има памук на неа. Ги апсорбира маснотиите и ја одржува кожата мека и матирана во текот на целиот ден.

Дава чуство на природен тен и ефект на корекција како да имате нанесено тонирачка основа.

Содржи активни состојки како церамид и пантенол кои се грижат за здрава кожна бариера.

Содржи и екстракт од лист од чајно дрво, алантоин, кои помагаат во смирување и заштита на кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Во последната фаза од основната нега на кожата, нанесете рамномерно на лицето, вратот, рацете и нозете и другите делови кои се изложени на УВ зраци.

На залиха

Опис

Состојки

Purified water, zinc oxide, cyclohexasiloxane, butyloctylsalicylate, propanediol, propylheptylcaprylate, polyglyceryl-3 polydimethylsiloxyethyldimethicone, dicaprylyl carbonate, isododecane , caprylyl methicone, diethylhexyl 2,6-naphthalate, methyl methacrylate cross polymer, tea tree leaf extract, hydrogenated lecithin, disteadimonium hectorite, magnesium sulfate, titanium dioxide, triethoxy Cycaprylyl silane, 1,2-hexanediol, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, polymethylsilsesquioxane, laurylpolyglyceryl-3polydimethylsiloxyethyldimethicone, Glyceryl caprylate, caprylyl glycol, glycerin, ethylhexyl glycerin, dipropylene glycol, panthenol, cetearyl olivate, sorbitan olivate, tocopherol, butylene glycol, ceramide NP, allantoin, fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.