BEAUTY OF JOSEON Relief Sun : Rice + Probiotics 50ml

Original price was: 1,176ден.Current price is: 1,058ден.

Опис

Опремен со SPF со широк спектар 50+ PA++++ за да заштити од UVA и UVB зраците. Овој органски крем за сончање доаѓа во лесна и брзо впивлива текстура која не остава бели траги. Дополнителните состојки како екстрактот од ориз и пробиотиците добиени од жито помагаат да се одржи кожата еластична и хидрирана. Формулиран без оксибензон, октиноксат и состојки од животинско потекло, Relief Sun е погоден за чувствителна кожа.

Предности:

  • Нежниот, но моќен органски крем за сончање нуди ефективна УВ заштита со широк спектар SPF50+ PA++++.
  • Способноста за блокирање на ултравиолетово зрачење е сертифицирана од посебни лаборатории во Јужна Кореја и Шпанија.
  • Збогатен со 30% екстракт од ориз и пробиотици добиени од жито кои длабински ја хидрираат и негуваат кожата.
  • Кремот е формулиран со состојки верифицирани според EWG, кои помагаат за смирување на кожата и погоден за чувствителна кожа.
  • Лесната и хидратантна текстура овозможува брза апсорпција без да остава бели траги.
  • Не содржи оксибензон, октиноксати и состојки од животинско потекло.

Начин на употреба

Во последниот чекор од рутината за нега на кожата,  нанесете рамномерно соодветна количина на областите кои се изложени на сонце.

Пакување 50ml

Опис

Состојки

Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Pentylene Glyco, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Oryza Sativa (Rice) Extract, Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Xanthan Gum, T-Butyl Alcohol, Tocopherol, Oryza Sativa (Rice) Germ Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Lactobacillus/Rice Ferment, Lactobacillus/Pumpkin Ferment Extract, Monascus/Rice Ferment, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Aspergillus Ferment, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extrac, Panax Ginseng Root Extract, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.