MARY&MAY Vegan Primer Glow Sun Cream SPF50+ PA++++ 50ml

Original price was: 1,240ден.Current price is: 1,153ден.

Прајмер крем за заштита од сонце кој обезбедува прекрасен розов тен и природен сјај. Го корегира безживотниот тен на кожата и создава ревитализиран изглед пред нанесување на шминка. Лесна, нелеплива формулација која се чувствува освежувачки на кожата.

Придобивки:

  • Крем за заштита од сонце SPF50+ PA++++ сè-во-едно – кој обезбедува витален розов сјај и нега на кожата која помага за намалување на знаците на стареење.
  • Создава влажна текстура во моментот кога се нанесува и се впива во кожата за да обезбеди природен блескав ефект.
  • Содржи екстракт од комбуха од калинка/цреша/праска, кој помага во синтезата на колаген и антиоксидантната активност.
  • Во составот е вклучена хијалуронска киселина за силен хидрирачки ефект и формирање на влажен слој на кожата за зајакнување на способноста на клетките на кожата да ја задржат влажноста.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Нанесете на лицето и вратот во последната фаза од рутината за нега на кожата.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Purified Water, Dibutyl Adipate, Titanium Dioxide, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylylmethicone, C12-15 Alkylbenzoate, Diethylaminohydroxybenzoylhexylbenzoate, Ethylhexyltriazone , Niacinamide, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Diethylhexylbutamidotriazone, Pomegranate Extract, Pentylene Glycol, Peach Extract, Shinyang Cherry Fruit Juice, Pomegranate Juice, Polymethylsilsesquioxane, Mica, Panthenol, Polyhydroxystearic Acid, Coco-Caprylate/Caprate, VP/Eicosine Copolymer, Silica, Dimethicone/Vinyldimethicone Crosspolymer, Methylpropanediol, Stearic Acid, Dimethicone , Trisiloxane, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vpicopolymer, Alumina, Ammonium Polyacryloyldimethyltaurate, Hydroxypropylmethylcellulose Stearoxyether, Dicaprylyl Carbonate, Xanthan Gum, Ethyl Hexylglycerin, Triethoxycaprylylsilane, Adenosine, Sodium Polyacrylate, PVM/MA Copolymer, Yeast Fermentation Filtrate, T-Butyl Alcohol, Polyether-1, Tocopherol, Fragrance, Yellow Iron Oxide, Red Iron Oxide

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.