A’PIEU Pure Block Natural Water-proof Sun Cream SPF50, PA+++ 50ml

Original price was: 640ден.Current price is: 544ден.

Опис

Мулти-отпорен крем за сонце отпорен на вода, пот и себум, кој нуди долготрајна заштита од сонце и штетните УВ зраци.

Лесната текстура со Sand-Out System овозможува освежувачка завршница без лепливост.

Содржи Алое Вера, екстракти од лубеница и комплекс на цветови од бобинки (екстракти од цвеќиња и овошје) кои ја хидрираат и смируваат сувата и уморна кожа, зголемувајќи ја виталноста и истовремено заштитувајќи ја кожата од штетни надворешни агресори.

 

Начин на употреба:

  1. Во последниот чекор за нега на кожа, нежно распоредете го во пределот на лицето и нежно тапкајте за апсорпција.
  2. Нанесете соодветна количина на областите кои се изложени на сончевите зраци како вратот, рацете и нозете.
  3. Повторно аплицирајте по потреба кога поминувате многу време на отворено.

Пакување: 50ml

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Octocrylene, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Sorbitan Isostearate, Aluminum Hydroxide, Disteardimonium Hectorite, Potassium Sorbate, Titanium Dioxide (CI 77891), Caprylyl Glycol, Butylphenyl Methylpropional, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Disodium EDT, Phenoxyethanol, Cyclopentasiloxane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Ethylhexyl Salicylate, Fragrance, Dimethicone, Sodium Chloride, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Ethylhexylglycerin, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Stearic Acid, Citrulline, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Sodium Benzoate, Pyrus Malus (Apple) Flower Extract, Silica Dimethyl Silylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide (CI 77947), Prunus Domestica Seed Extract, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Limonene, Punica Granatum Tree Extract, Vanilla Tahitensis Fruit Extract, C12-15 Alkyl Benzoate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.