INNISFREE No-Sebum Setting Spray 50.5g

Original price was: 1,307ден.Current price is: 1,176ден.

ОПИС

  1. Долготрајна и свежа шминка со фиксирачки полимер

Тенкиот слој за фиксирање кој содржи фиксирачки полимер кој цврсто ја задржува шминката да трае подолго време.

  1. Содржи хидратантна вода од зелен чај за здрава кожа

Природните минерали од Јеју и нане помагаат да се контролира рамнотежата на масло-вода на кожата.

  1. Инструкции за користење на спрејот за сетирање на себумот No Sebum Setting Spray

По нанесувањето на шминка, затворете ги очите и лесно испрскајте го целото лице на растојание од 20-30 см.

Користете го и пред или за време на шминкањето за да ја подобрите моќта дејството на спрејот.

Пакување: 50.5g

На залиха

Опис

Состојки

Purified water, butylene glycol, propanediol, 1, 2-hexanediol, betaine, PPG-13-decyltetradeces-24, limonene, disodium EDTA, glycerin, fragrance, mineral salt, li Nalul, cornmint leaf extract, ethylhe

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.