TOCOBO AHA BHA LEMON TONER 150mL

Original price was: 1,090ден.Current price is: 926ден.

ОПИС

Дневен тонер со ниска киселост кој ги отстранува мртвите клетки од кожата и ја рафинира текстурата на кожата, го подобрува тенот и ја прави кожата чиста и транспарентна. Хидриратантна, транспарентна водена формула која брзо се впива во кожата обезбедувајќи освежувачки финиш, ја смирува кожата и обезбедува длабока хидратација.

Безбеден е дури и за чувствителна кожа, со нежен пилинг кој ги отстранува мртвите клетки од кожата со ниска киселост и хипоалергени состојки.

Пакување: 150mL

Начин на употреба

Во првиот чекор по чистењето, земете соодветна количина на памучна подлога и нежно нанесете на текстурата од кожата за да се апсорбира.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Purified Water, Lemon Extract, Glycolic Acid, Methylpropanediol, Denatured Alcohol, Sodium Hydroxide, Dipropylene Glycol, Sphingomonas Fermentation Extract, Lemon Peel Oil, Sodium Hyaluronate, White Rice Flower Extract, Orange Peel Oil ,Lime Oil, Orange Flower Oil, Mandarin Peel Oil, Lavender Oil, Rosemary Leaf Oil, Clario Oil, Hollyhock Extract, Bergamot Fruit Oil, C12-14 Pareth-12,1,2-Hexanediol, Octyldodeses-16, Beta Phosphorus, Panthenol, Butylene Glycol, Salicylic Acid, Allantoin, Pentylene Glycol, Beta-Glucan, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Glycerin, Phenoxyethanol, Limonene, Citral

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.