BENTON Deep Green Tea Toner 150ml

Original price was: 1,107ден.Current price is: 886ден.

Постигнете младешка и мека кожа со Deep Green Tea Toner на Benton, формулиран со над 53% вода со лисја зелен чај од корејскиот регион Boseong. Производот исто така содржи состојки кои се одлични за кожата, како што се centella, houttuynia cordata и екстракти од кора од врба за смирување на кожата, како и хијалуронска киселина која помага да се задржи влажноста на кожата. Брзо се апсорбира во кожата, овозможувајќи ви во следните чекори да користите шминка.

Предности:

  • Тонер формулиран со над 53% вода од лист од зелен чај и Зелен чај комплекс од Boseong, Кореја кој помага во смирување на иритираната кожа, како и враќање на рамнотежата на кожата.
  • Ниско киселата формула е погодна за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.
  • Чистата водена текстура овозможува брза и темелна апсорпција на кожата без лепливост.
  • Дерматолошки тестиран, не содржи вештачки мирис и бои.

 

Основни состојки:

  • Зелен чај:

Содржи хранливи состојки како што се полифенол, витамини и минерали кои ја одржуваат кожата здрава и чиста.

Ја смирува кожата, има ефект на ладење и помага во одржување на рамнотежата на маснотијата и влажност на кожата.

  • Хијалуронска киселина:

Помага при и одржување на влажноста на кожата.

Помага во зајакнување на еластичноста на кожата и ја ревитализира кожата.

Пакување 150ml

Начин на употреба:

Нанесете умерена количина над лицето и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

 

На залиха

Опис

Состојки:

Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water (50%), Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Betaine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.