ONE THING Propolis + Honey Extract 150ml

Original price was: 1,221ден.Current price is: 1,038ден.

Опис

Овој тонер богат со екстракт од прополис и мед е полн со антиоксиданси и антиинфламаторни придобивки за да ја негува, смирува и хидрира кожата. Исто така, содржи хијалуронска киселина за подобрување на нивото на влажност на кожата.

Придобивки:

  • Хранлив тонер кој содржи мед и екстракт од прополис собран во незагадената област Јеју, содржи хранливи материи, ја хидрира и смирува кожата.
  • Употребена е ферментација на ниска температура за да се зачуваат сите придобивки од состојките.
  • Содржи хијалуронска киселина за максимален хидрирачки ефект.
  • Формулиран со EWG потврдени состојки со зелена оценка, погоден дури и за чувствителна кожа.
  • Направен е тест за иритација на кожата.

 

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Нанесете умерена количина и масирајте ја кожата.

Опис

Состојки

Propolis Extract, Honey Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.