ONE THING Houttuynia Cordata Serum 80ml

Original price was: 1,554ден.Current price is: 777ден.

Опис

Овој серум содржи екстракт од Houttuynia Cordata за смирување на кожата, осум видови на хијалуронска киселина за да обезбеди хидратантна нега и пропандиол, амино киселини и масни киселини за отстранување на нечистотиите, задржуваjќи влажноста на кожата. Погоден за чувствителна кожа. Серумот е благ и е погоден за употреба кај чувствителна и проблематична кожа.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ДЕТАЛИ:

Екстракт од Houttuynia Cordata кој обезбедува смирувачки ефект за чувствителна кожа склона кон акни, а поради своите анти-вирусни, анти-бактериски, анти-инфламаторни и антиоксидантни својства ја спречува појавата на акни.

Содржи 8 типови на хијалуронска киселина: Неверојатна навлажнувачка моќ за хидратација и обезбедување на влагата да навлезе под површината на кожата.

Содржи кверцитрин (состојка која ефикасно ги ослободува нечистотиите од кожата и ги одржува порите незатнати и кожата чиста), полифеноли (антиоксидативни својства), амино киселини и масни киселини (ја одржуваат кожата здрава,чиста и сатенски мека)

Растителна формулација: Заради обезбедување на природна ефикасност серумот се произведува со технологија која користи цели делови од растение. Со нежна масажа парчињата од листовите се апсорбираат во кожата и даваат максимален ефект. Ваквата формулација овозможува оригинално уживање во природниот состав на производот.

Начин на употреба

Нанесете умерена количина на содржина на кожата и тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Purified Water, Diglycerin, Polyglycerin-3, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexandiol, Houttuynia Cordata Powder, Trehalose, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Allantoin, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Xanthan Gum, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium EDTA, PVM/MA Copolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.