ONE THING Organic Oil Lip Essence 13g

Original price was: 610ден.Current price is: 457ден.

Опис

Длабоко хидратантна есенција за усни која ги навлажнува сувите и испукани усни со комбинација од 3 богати масла за кои се носители на дејството – масло од семе од јојоба, маслиново масло и масло од арган. Спакувана во епрувета погодна за патување, можете да ја носите оваа хидратантна есенција за усни насекаде, за да ја користите во секое време.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

  1. Ги навлажнува усните и спречува сувост со задржување на влажноста;
  2. Ги измазнува усните со нежно отстранување на мртвите клетки од кожата;
  3. 3 масла помагаат во негување и омекнување на усните, текстурата е мазна и нелеплива;
  4. Пакувањето е погодно за патување овозможува лесна повторна примена во движење.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

  1. Како дневен мелем: – Нанесете толку често колку што би правеле обичниот мелем за усни – Помага да се намали загубата на влага во текот на денот спречувајќи испукани усни
  2. Ноќна маска за усни: – нанесете соодветна количина на усните пред да заспиете

Опис

ДЕТАЛИ

ONE THING Moisturizing Oil Lip Essence е длабоко хидратантна формула која ги навлажнува сувите, испуканите или лупените усни и ги отстранува мртвите клетки од кожата кои се наталожуваат. Спакуван во туба, тој е лесен за патување и може да се користи секојдневно, во текот на денот по потреба.

Формулирана од сертифицирани 100% органски состојки, ништо друго не е додадено, нема штетни хемикалии, нетоксична, нема ГМО. Балзам за усни погоден за употреба кај возрасни, деца и бебиња. Ги трансформира усните со најнежниот допир.

Есенцијата за усни е збогатена со органски растителни масла – масло од семе од јојоба, масло од арган и маслиново масло. Овие масла кои се носители на дејството се произведени со метод на ладно компресирање и помагаат во негување на усните. Тие обезбедуваат богата влажност за омекнување на сувите и груби усни и го намалуваат чувството на затегнатост што го предизвикува недостатокот на влага. Поради нивната оклузивна природа, тие исто така обезбедуваат задржување на влагата во вашата кожа. Производот е погоден и за оние кои имаат постојано суви усни и се соочуваат со потешкотии во грижата за усните кога употребуваат класичен мелем за усни.

Крајниот ефект е долготрајна влажност, стимулира регенерацијата на клетките, нуди заштита од УВ зраци, спречува знаци на стареење и го балансира нивото на масло-вода. Формулата исто така обезбедува потхранување и немрсна завршница.

Усните немаат лојни жлезди, па природно не формираат навлажнувачки слој. Исто така, мртвите клетки на кожата се многу потенки од другата кожа, што ги прави почувствителни на сувост.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

– Петролатум: создава оклузивна бариера која создава заштитен слој за да спречи губење на влага. Тоа осигурува дека влагата обезбедена на вашата кожа не се губи преку трансепидермалното губење на вода.

– Масла кои се носители на дејството: јојоба, маслиново и арганово масло обезбедуваат длабока влажност и климатизација. Тие ги негуваат усните и ги одржуваат еластични и меки:

Содржи 3% ладно цедено нерафинирано златно органско масло од јојоба познато по своето навлажнувачко својство кое брзо се апсорбира во усните. Има молекуларна структура слична на

онаа на себумското ткиво, кое може да го замени ослабеното ткиво на кожата.

Помага во обновување на бариерата за влага на кожата и ја стимулира регенерацијата на клетките, обезбедувајќи богат навлажнувачки ефект за поздрава кожа со органско масло од арган.

Содржи маслиново масло богато со витамин Е, фитостерол за заштита на кожата од УВ зраци и спречување на знаци на предвремено стареење и го балансира нивото на масло и вода.

Мека и немрсна текстура која формира мазна облога на усните.

СОСТОЈКИ

PETROLATUM, Hydrogenated Polyisobutene, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.