PURITO Centella Green Level Eye Cream 30ml

Original price was: 907ден.Current price is: 636ден.

Опис

Крем за околу очи со концентриран 49% цика и 4 вида екстракти од пептиди, овој крем против стареење ја намалува појавата на брчки и фини линии за помлад изглед.

Придобивки:

  • Благ крем за околу очи против стареење кој содржи со 49% centela asiatica и четири видови пептиден екстракт за нега на деликатната кожа во областа околу очите.
  • Ја храни кожата и ја намалува појавата на брчки и фини линии.
  • Длабоко продира во кожата за младешки изглед.
  • Овој производ ја редефинира текстурата на кожата и помага да се намали појавата на големи пори.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

Centella Asiatica ја зајакнува бариерата на кожата.

Помага да се заштити кожата од надворешни влијанија, што може да предизвика намалување на еластичноста.

Пантенол:

Пантенолот е совршена активна состојка за чувствителна кожа. Претставува дериват на витамин Б, ја смирува и обновува кожата и ја зајакнува бариерата на кожата. Помага во смирување на црвенилото и ја смирува чувствителната кожа.

Пептид:

Пептидите се состојки кои содржат две или повеќе амино киселини влегуваат во градба на протеините.

Пептидите поттикнуваат зголемен сјај на кожата помагајќи да се зголеми регенерацијата на кожата, да се подобрат брчките и да се зголеми еластичноста на кожата.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

  1. Користете после тонер и серум.
  2. Нанесете мала количина околу очите, лесно тапкајте додека не се апсорбира.

Опис

Состојки

Centella Asiatica Extract (skin-conditioning agents), Water, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin) (skin-conditioning agents), Glycerin (humectants), Cetyl Ethylhexanoate (emollients), Caprylic/Capric Triglyceride (occlusive), Cetyl Alcohol (emulsifying agents), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Butylene Glycol (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), Methyl Trimethicone (skin-conditioning agents), Pentaerythrityl Tetraisostearate (skin-conditioning agents), Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters (skin-conditioning agents), Potassium Cetyl Phosphate (emulsifying agents), Sodium Hyaluronate (natural Moisturizing factor/ humectants), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (skin-conditioning agents), Panthenol (strengthens skin barrier), Palmitoyl Dipeptide-10 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Tripeptide-1 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Hexapeptide-12 (improves skin’s elasticity), Polyglyceryl-2 Stearate (emulsifiers), Asiaticoside(strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Stearic Acid (emulsifying agents), Glyceryl Stearate (emulsifying agents), Stearyl Alcohol (stabilizers), Macadamia Ternifolia Seed Oil (skin-conditioning agents), Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil (skin-conditioning agents), Argania Spinosa Kernel Oil (skin-conditioning agents), Caprylyl Glycol (emollient), Cetearyl Olivate (emulsifying agents), Sorbitan Olivate (emulsifying agents), Green Tea extract (soothes skin), Pancratium Maritimum Extract, (skin-conditioning agents), Acetyl Glucosamine (skin conditioning agents), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (viscosity increasing agent), Adenosine (improves wrinkles), Tromethamine (pH adjusters), Carbomer (viscosity increasing agents), Disodium EDTA (stabilizers), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil (skin-conditioning agents), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin-conditioning agents)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.