BEAUTY OF JOSEON Revive Eye Serum : Ginseng + Retinal 30ml

Original price was: 950ден.Current price is: 855ден.

Опис

Придобивки:

  • Формулиран со 10% екстракт од корен од женшен и 2% ретинален липозом за намалување на брчките на чувствителната област околу очите.
  • Богатите сапонини во женшенот обезбедуваат богата хидратација длабоко во кожата и ја одржуваат кожата целосно хидрирана во текот на целиот ден.
  • Витаминот А во Ретиналот обезбедува брза апсорпција на активните состојки за одлична нега и еластичност на кожата.
  • Хранливата текстура се нанесува нежно и не остава лепливи траги.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

Земете соодветна количина на прстот и нежно нанесете на пределот околу очите.

 

На залиха

Опис

Состојки

Water, Panax Ginseng Root Extract, Glycerin, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Niacinamide, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Tromethamine, Carbomer, Glyceryl Stearate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Dextrin, Cholesterol, Polyglyceryl-10 Oleate, Disodum EDTA, Retinal, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Silica, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Pentaerythrityl Tetra-Di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Ceramide NP, Palmitoyl Tripeptide-5

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.