PURITO Centella Green Level Recovery Cream 50ml

Original price was: 1,260ден.Current price is: 1,197ден.

Опис

Придобивки:

  • Високо концентриран крем за лице со 50% екстракт од Centella Asiatica за зајакнување на бариерата на кожата оставајќи ја кожата хидрирана и еластична.
  • Содржи мешавина природни состојки, кои се безбедни за употреба.
  • Тестирана за иритација на кожата.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

Centella Asiatica е таканаречена „тигарска трева“најпозната по своите способности за заздравување рани и оштетувања на кожата, смирување на воспаленија и иритации.

Ниацинамид:

Ниацинамид е активна форма на витамин Б3.

Содржи осветлувачки состојки одобрени од корејското Министерство за безбедност на храна и лекови.

Мадеказинска киселина, Азијатикозид, Азијатска киселина:

Ја смирува чувствителната кожа и ја зајакнува бариерата на кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

  1. Користете по тонер и серум.
  2. Земете умерена количина од кремот и нанесете на лицето.
  3. Лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract (skin-conditioning agents), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract (skin-conditioning agents), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil (emollient), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin conditioning agent), Xanthan Gum (viscosity increasing agents), Beta-Glucan, Tocopherol (Antioxidant), Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Phytosphingosine, Centella Asiatica Extract(50%), Betaine, Glycerin (humectants), Perilla Ocymoides Seed Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil (occlusive), Centella Asiatica Extract (50%, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Myristic Acid, Squalane, Carbomer (viscosity increasing agents), Xanthan Gum, Butylene Glycol (humectants), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Betaine (humectants), strengthens skin-barrier), 1, Asiatic Acid, Arachidic Acid, Cetearyl Alcohol (emulsion stabilizers), Linalool, Sodium Carbomer (viscosity increasing agents), Limonene, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin (emulsifying agents), Caprylyl Glycol (emollient), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Adenosine (strengthens skin barrier), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Oryza Sativa (Rice) Germ Oil, Hydroxyethylcellulose (viscosity increasing agents), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Behenic Acid, Hydroxyethylcellulose, Phytosphingosine (Skin-conditioning agent), Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Palmitic Acid, Stearic Acid (emulsifying agents), Macadamia Ternifolia Seed Oil, Perilla Ocymoides Seed Extract (skin-conditioning agent), Sodium Carbomer, Caprylic/Capric Triglyceride (skin-conditioning agents), Niacinamide, Adenosine, Madecassic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearic Acid, Squalane (occlusive), Niacinamide (brightening), Behenic Acid (emulsifying agents), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Tromethamine (pH adjusters), Carbomer, Beta-Glucan (skin conditioning agents), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Tribehenin, 2-Hexanediol (stabilizers), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Spent Grain Wax (skin-conditioning agent), Tribehenin (occlusive), Tromethamine, Asiaticoside

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.