iUNIK Centella Calming Gel Cream 60ml

Original price was: 798ден.Current price is: 718ден.

ОПИС

iUNIK Centella Calming Gel Cream е освежувачки и навлажнувачки крем без масло кој ја прави кожата почиста и свежа.

Формулиран со 70% вода од лист од centella, 10% вода од лист од чајно дрво и 6 вида екстракти од никулци, овој лесен гел крем ја смирува и чисти кожата, ги намалува флеките и брчките, оставајќи ја освежена и еластична. Целосно ја навлажнува кожата и помага во ослободување на стресот, создавајќи чиста, освежена кожа и во добра состојба.

Двојна функционална козметика за белење и нега на брчки.

За најдобар ефект, да се користи целата линија во следниот редослед:

  • iUNIK Tea Tree Relief Toner
  • iUNIK Tea Tree Relief Serum
  • iUNIK Centella Calming Gel Cream

 

Начин на употреба: После користење на тонер, ставете умерена количина на лицето и нежно тапкајте додека не се апсорбира целосно.

Опис

Состојки

Centella Asiatica Leaf Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Butylene Glycol, Water, Niacinamide, Methyl Trimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Yucca Schidigera Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Limonene, Linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.