SOMEBYMI Snail Truecica Miracle Repair Cream 60g

Original price was: 1,264ден.Current price is: 821ден.

Опис

SOME BY MI Snail Truecica Miracle Repair Cream содржи Snail Truecica за зајакнување на кожата преку потпомагање на регенерацијата на кожата. Инфузиран со 5 различни типови на церамид и морски колаген, кремот помага во подобрувањето на природната способност на кожата да се заштити. Помага за санирање на оштетена кожа, ги ублажува дамките, лузните и фините линии. Текстурата е лесна и не остава чувство на лепливост по апликацијата.

За најдобри резултати, користете ги во следниот редослед:

SOME BY MI Snail Truecica Miracle Repair Low pH Gel Cleanser

SOME BY MI Snail Truecica Miracle Repair Toner

SOME BY MI Snail Truecica Miracle Repair Serum

SOME BY MI Snail Truecica Miracle Repair Cream

Не содржи:  phenoxy ethanol, benzyl alcohol, sodium benzoate, benzoic acid, trichlor carbine, benzalkonium chloride (C12, C14), benzethonium chloride, benzophenone-3, benzophenone-4, benzophonone-8, sorbic acid, imidazolidinyl urea, methyl paraben, ethyl paraben, isopropyl paraben, propyl paraben, isobutyl paraben, butyl paraben, p-hydroxy benzoic acid.

Пакување: 60g

Начин на употреба

На последниот чекор од рутината за нега на кожата, ставете соодветна количина и масирајте на лицето. Нежно тапкајте за да се апсорбира.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Snail Secretion Filtrate (40%), Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (10, 000ppm), Centella Asiatica Extract (10,000ppm), Butylene Glycol, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Squalene, Glyceryl Stearate, Carbomer, Tromethamine, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Polyacrylate, Madecassoside (1, 000ppm), Ethylhexylglycerin, Artemisia Princeps Leaf Extract (1,000ppm), Hydrolyzed Collagen, Glycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Tocopherol, Hydrolyzed Vegetable Protein, Hydrogenated Lecithin, Asiaticoside (400ppb), Madecassic Acid (360ppb), Asiatic Acid (240ppb), Stearic Acid, Ceramide NP, Ceramide NS, Phytosphingosine, Cholesterol, Ceramde AS, Ceramide AP, Ceramide EOP, Limonene, Linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.