PURITO Centella Unsented Serum 60ml

Original price was: 1,350ден.Current price is: 1,282ден.

Опис

Обновена верзија без мирис на најпродаваниот серум Centella Green Level е формулиран со природни состојки погодни за оние со чувствителна кожа. Содржи 49% екстракт од центела, колаген, церамид, натриум хијалуронат, ниацинамид и пептид за осветлување, смирување и зајакнување на оштетената кожа. Неговите ефекти за регенерација на кожата имаат ефект за нега на лузни, за зацрвенета, иритирана и нерамна кожа, создавајќи хидрирана и сјајна кожа.

Придобивки:

 • Овој серум е верзија без мирис е најпродаваниот серум Centella Green Level Buffet.
 • Серум не содржи есенцијални масла и нуди најдобро решение за преосетлива кожа.
 • Содржи 49% екстракт од центела, колаген и ниацинамид за смирување и решавање на проблеми со кожата.
 • Формулиран само со безбедни и природни состојки; погоден за кожа која е под стрес и чувствителна кожа.
 • Ако вашата кожа е под стрес од користење на премногу производи со различни состојки кои не одговараат на вашата кожа, дајте му одмор на лицето и помогнете му да се врати со користење на серумот Centella Unscented Serum.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

 • Centella Asiatica е таканаречена „тигарска трева“најпозната по своите способности за заздравување рани и оштетувања на кожата, смирување на воспаленија и иритации.

 

Церамид НП:

 • Ceramide NP е блага состојка која не предизвикува иритација на кожата поради неговата структура слична на липидите во кожата.
 • Ја зајакнува бариерата на кожата и се спротивставува на дејството на надворешните влијанија.
 • Ја одржува кожата хидрирана со задржување на влагата, спречување на испарување на влажноста на кожата и одржување на здрава рамнотежа на масло и вода.

Пептид:

 • Пептидите се состојки кои содржат две или повеќе амино киселини влегуваат во градба на протеините.
 • Пептидите поттикнуваат зголемен сјај на кожата помагајќи да се зголеми регенерацијата на кожата, да се подобрат брчките и да се зголеми еластичноста на кожата.

Пакување: 60ml

Начин на употреба

После тонирање, нанесете 1-2 пумпи од серумот на лицето.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Centella Asiatica Extract(49%) (strengthens skin barrier), Water, Glycerin (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), Niacinamide (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Glycereth-26 (humectants), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Palmitoyl Hexapeptide-12 (improves elasticity), Palmitoyl Tripeptide-1 (improves elasticity), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (improves elasticity), Palmitoyl Dipeptide-10 (improves elasticity), Carbomer (viscosity increasing agents), Arginine (pH adjusters), Sclerotium Gum (viscosity increasing agents), Hydrolyzed Jojoba Esters (skin-conditioning agents), Caprylyl Glycol (emollient), Polyglyceryl-10 Myristate (solubilizers), Panthenol (strengthens skin barrier), Polyglyceryl-10 Laurate (solubilizers), Hydrogenated Lecithin (stabilizers), Camellia Sinensis Leaf Extract (soothes skin), Pancratium Maritimum Extract (skin-conditioning agent), Dipotassium Glycyrrhizate (stabilizers), Disodium EDTA, Adenosine (improves wrinkles)

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.