PURITO Cica Clearing BB Cream 30ml #27 Sand Beige

Original price was: 860ден.Current price is: 800ден.

Опис

BB крем кој не само што го изедначува тенот на кожата, туку нуди и смирувачки и хидратантни ефекти благодарение на состојките како што се centella asiatica, ниацинамид и пантенол. Формулата без суровост доаѓа во одржливо пакување и е достапна во повеќе нијанси.

Придобивки:

  • Обезбедува висока покривност за корекција и изедначување на нерамномерниот тен на кожата.
  • Формулиран со хидратантни екстракти од цика, за зајакнување на бариерата на кожата и хидрирање на кожата.
  • Не содржи феноксиетанол, парабен, вештачки бои, сулфат, триетаноламин, есенцијални масла, вештачки мирис.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

  1. Нанесете мала количина на дланката.
  2. Со врвовите на прстите лесно нанесете на целата површина на лицето.

Опис

Состојки

Water, titanium dioxide, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclopentasiloxane, butylene glycol, ethylhexyl salicylate, cyclohexasiloxane, lauryl polyglyceryl-3 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, niacinamide, hydrogenated poly (c6-14 olefin), zinc oxide, mica (ci 77019), sodium chloride, zinc stearate, dextrin palmitate, disteardimonium hectorite, sorbitan sesquioleate, caprylyl glycol, triethoxycaprylylsilane, aluminum hydroxide, allantoin, panthenol, glycerin, caprylhydroxamic acid, centella asiatica extract, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, adenosine, 1,2-hexanediol, tocopherol, madecassoside, asiaticoside, madecassic acid, asiatic acid, iron oxide yellow(ci 77492), iron oxide red(ci 77491) iron oxide black (ci 77499).

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.