HEIMISH Moringa Ceramide BB Cream SPF 30 PA++ 19 Fair Beige 53g

Original price was: 1,190ден.Current price is: 964ден.

Хидратантна тонирана ББ крема, формулирана со масло од семе од Moringa Oleifera и церамиди, обезбедува влажност на кожата, ја зајакнува бариерата на кожата и обезбедува долготрајна покривност со SPF30 PA++ УВ заштита.

Обезбедува одлична покривност со голема адхезија, погодна за кожа со нерамномерен тен, флеки, пеги и црвенило.

Во својот состав содржи хијалуронска киселина, ниацинамид и аденозин, за да обезбеди моќна хидратација на кожата, изедначен тен и ја намалува појавата на брчки и фини линии.

Мека и лесна текстура која лесно може да се нанесе на вашата кожа без лепливост или мастење.

Амбалажа која овозможува лесно прилагодување на количината.

Дерматолошки тестирана, безбедна за употреба за чувствителна кожа.

Начин на употреба:

По вашата рутина за нега на кожата, нанесете умерена количина на лицето. Нанесете уште еден слој за проблематичните области кои бараат дополнително покривање

Пакување: 53g

Опис

Состојки:

Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Niacinamide, Iron Oxide Yellow, Betaine, Magnesium Sulfate, Silica, Sorbitan Sesquioleate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone Crosspolymer, Iron Oxide Red, Triethoxycaprylylsilane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Moringa Oleifera Seed Oil, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Iron Oxide Black, Palmitic Acid, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Panthenol, Adenosine, Litsea Cubeba Fruit Oil, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Cyclotetrasiloxane, Ceramide NP, Propylene Glycol, Phytosphingosine, Stearic Acid, Tocopherol, Disteardimonium Hectorite, PEG-10 Dimethicone, Gulycosyl Trehalose, Cupressus Sempervirens Leaf/Stem Extract, Cetyl Ethylhexanoate, Polymethylsilsesquioxane, PED-10 Dimethicone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Myristic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Cetylethyl Hexanoate, Ethylhexylglycerin, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Disteadymonium Hectorite, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Polymethylsyl Sesquioxane, Ribes Nigrum (Black Currant) Leaf Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Aluminum Hydroxide, Ethylexylglycerin, Hydrogenated Lecithin, Glycosyl Trehalose, Hydrogenated Lecithin Myristic Acid, Artemisia Vulgaris Oil, Laurus Nobilis Leaf Extract, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.