BEAUTY OF JOSEON Calming Serum : Green tea+Panthenol 30ml

Original price was: 950ден.Current price is: 855ден.

Опис

Предности:

  • Смирувачки серум збогатен со 76% екстракт од зелен чај и 2% Пантенол.
  • Ефикасно ја смирува оштетената, чувствителна кожа, додека го спречува стареењето на кожата за да ја обнови кожата и да ја задржи здрава и млада.
  • Извонреден ефект на белење, богат со витамин Ц за светол и чист тен.
  • Безбедна формула со EWG Green-Graded природно добиени смирувачки и навлажнувачки состојки.

Овој лесен серум ја смирува иритираната кожа и ја враќа хармонијата. Збогатен со традиционалните состојки на корејските хербални лекови („hanbang“), оваа нежна формулација таргетира црвенило и чувствителност. Зелениот чај, богат со антиоксиданси, помага да се намали производството на себум и маснотии,  ја смирува кожата и го подобрува тенот. Пантенолот помага да се одржува мазна и еластична кожа, додека centella asiatica смирува.

Најдобар е за мрсна, нормална и комбиниран тип на кожа. Препорачуваме да ги пробате другите серуми од Beauty of Joseon, вклучително и Repair Serum и Glow Serum.

Со pH вредност од 6,6, овој серум е формулиран без вештачки мириси, парабени, сулфати, вештачка боја, алкохол, силикон, минерално масло и етерични масла.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 30ml

На залиха

Опис

Состојки

Camellia Sinensis Leaf Water, Water, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, MeliaAzadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Propolis Extract, Diethoxyethyl lSuccinate, Betaine, Octanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyquaternium-51, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Phytate, Dextrin, Tocopherol.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.