INNISFREE Jeju volcanic Nose pack (1 парче)

80.00ден 56.00ден

Опис

Оваа лента за нос формулирана od Jeju вулкански кластери  помага во отстранување на нечистотиите.

Оваа маска за нос е дизајнирана за ефикасно да ги извлече црните точки и нечистотиите длабоко вкоренети во порите.

За вулканските кластери Јеју

Ова е извонредна природна состојка што се формира кога лавата од вулканската ерупција се зацврстува на островот Јеју. Одлична е за апсорпција на себум и нечистотија.

Начин на употреба

  1. По чистењето, нанесете вода на целната област пред да користите лосион или крем.
  2. Извадете ја маската од листот и залепете ја на центарот на носот.
  3. Оставете да се исуши, околу 15 минути и отстранете го полека, почнувајќи од рабовите.
  4. Со памук или тупфер нанесете тонер за да ја тонирате областа на носот.

Пакување: 6 маски

На залиха

Целосен опис

Состојки

VP/VA Copolymer, Water, Silica, Volcanic Ash (Volcanic Cluster), Dimethicone, Dipotassium Glycyrrizate, The green Tea Extract, Prickly Pear Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Flower Extract, Tangerine Peel Extract, Mineral Water (Water from Volcanic Rock in Jeju), Witch Hazel Leaf Extract, Aloe Barbadensis Extract, Tocopheryl Acetate, Polysorbate60, Sorbitan Sesquioleate, Fragrance, Titanium Dioxide, Yellow No.4, Red No.504

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.