BENTON DEEP GREEN TEA LOTION 120ML

Original price was: 1,107ден.Current price is: 886ден.

Опис

BENTON DEEP GREEN TEA LOTION средно кисел лосион кој помага да се врати рамнотежата на масло и вода на кожата. Содржи над 50% свеж зелен чај кој го штити тонусот на кожата; ја прави кожата свежа,  со хидрирана текстура и брзо се впива во кожата.  Ја трансформира кожата од груба и иритирана во ревитализирана и здрава.

Пакувaње: 120ml

Начин да употреба                                                

Откако ќе ја подготвите кожата со тонер, нанесете соодветна количина за лице и нанесете ја рамномерно. Нежно тапкајте додека не се апсорбира. Ако не користите крем, може да го користите лосионот и да ставите слој уште еднаш или двапати за одржување на влажна кожа.

На залиха

Опис

Состојки

INGREDIENTS: Camellia Sinensis Leaf Water (50%), Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Glucoside, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Seed Extract, Camellia Sinensis Root Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Tocopherol, Betaine, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum

PERFECT FOR: Dull, oily, dehydrated, irritated complexions

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.