Слуз од полжав – магичната состојка на корејските козметички производи за нега на лице

Зошто слузот од полжав (муцин)  е толку добар за вашата кожа? Хијалуронска киселина, прополис и мед, цика, AHA и BHA, алое вера, зелен чај, масло од чајно дрво, екстракт од корен од сладунец и СЛУЗ од ПОЛЖАВ – ова се само некои од посебните состојки кои навистина ги дефинираат корејските производи за нега на кожа. […]

Ноќни маски

Најдобрата рутина за убавина е рутина без напор – и што може да биде поедноставно од нанесување на неверојатна корејска маска за спиење пред легнување и оставање на вашата кожа да впие луксузни, ефективни состојки додека одмарате? Маските за спиење се еден од оние производи кои често се сретнуваат кај брендовите од Азија, но поретко […]

Пубертетски акни

Пубертетот е период на големи промени во организмот, но пред се хормоните и нивните варијации се главната причина за појава на акни во пубертетот. Во тој процес, најважна улога играат хормоните наречени; андрогени. Андрогените хормони се машки полови хормони и нивните концентрации се зголемуваат, за време на пубертетот, и кај девојчиња и кај момчиња. Кај […]

Како да го идентификувате типот на кожата и грижа за секој тип на кожа?

Дали некогаш сте се запрашале кој е вашиот тип на кожа? Ние ќе ви помогнеме да го разберете вашиот тип на кожа со цел да ја прилагодиме вашата рутина за нега на кожата, за подобро да одговара на вашите индивидуални потреби.

Дали некогаш сте се обиделе со „најневеројатниот производ за нега на кожата“, но тој не прави ништо за вашата кожа, па дури и ја влошува кожата? Кога станува збор за нега на кожата, не постои едно волшебно решение за сите, бидејќи кожата на сите е уникатна и нејзините потреби честопати можат да се променат како резултат на хормонални, сезонски и други фактори на живот.

Многу е важно да се открие вашиот вистински тип на кожа и многу луѓе погрешно ги дијагностицираат типовите на кожата! Разбирањето на типот на кожата е од витално значење за да ви помогнеме да ги изберете вистинските средства за чистење на лицето или навлажнувачите за лице кои се клучни производи за здрава и сјајна кожа!

Како да го пронајдете најдобриот производ за хидратација и навлажнување на вашиот тип кожа?

Дали го користите вистинскиот крем за лице за вашата кожа? Еве како да изберете  крем кој најдобро одговара за вашиот тип и проблеми на кожата. Дали сте презаситени кога купувате, да пронајдете совршен хидратантен крем за вашата кожа? Постојат многу опции за избор, од гелови до кремови, лосиони, сите по различни цени – имиња, од […]

Рутини во 5 чекори за секој тип на кожа

СУВА КОЖА Изгаснете ја жедта на вашата кожа со оваа рутина за нега на кожата во 5 чекори за суви типови на кожа. Овој сет за К-убавина содржи 5 производи за убавина кои ја прават вашата кожа длабоко хидрирана, ревитализирана, и сјајна. Како да знаете дали имате сува кожа? Неколку вообичаени знаци на сува кожа […]

Водич за производите на Pyunkang Yul

Основна линија (Basic Line) Pyunkang Yul го стави своето 40-годишно професионално знаење, нивната позната кожна клиника за ориентална медицина, во типични сини шишиња за да помогне да се подобри дневната рутина за нега на кожата. Овие производи се изработени од минимален број, но неопходни и природни состојки кои можат да се користат за сите типови […]

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.