Рутини во 5 чекори за секој тип на кожа

Сподели

СУВА КОЖА

Изгаснете ја жедта на вашата кожа со оваа рутина за нега на кожата во 5 чекори за суви типови на кожа. Овој сет за К-убавина содржи 5 производи за убавина кои ја прават вашата кожа длабоко хидрирана, ревитализирана, и сјајна.

Како да знаете дали имате сува кожа? Неколку вообичаени знаци на сува кожа вклучуваат груба, сува или лушпеста кожа. Вашето лице не станува мрсно или сјајно и имате суви дамки на кожата на лицето, иритација, осип заради сувата кожа, а порите не се многу видливи. Ако имате сув тип на кожа, тоа значи дека на вашата кожа и недостига и хидратација и маснотија. Овој корејски сет за убавина во  5 чекори помага да се изгради бариерата на кожата, да ја прифати и задржи влагата во неа.

 

Нашата предлог рутина во 5 чекори за сува кожа содржи:

 1. THE FACE SHOP Rice Water Bright Rich Cleansing Oil 
 2. THE FACE SHOP Rice water bright Cleansing foam 
 3. Pyunkang yul Essence Toner
 4. COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream Mist 120ml
 5. Pyunkang Yul Nutrition Cream

МАСНА КОЖА

Дали вашето мрсно лице ве полудува? Заокруживме 5 најпродавани корејски производи за убавина за мрсна кожа. Овој комплет за нега на кожата е составен од производи за борба против масниот сјај, кои помагаат да се држи мрсната кожа под контрола и да добиете здрав изглед на лицето.

Како да знаете дали имате мрсна кожа? Мрсната кожа ја чувствувате мрсна, може да има груба текстура и има тенденција да има многу големи, видливи пори. Поради поголемите пори, лесно може да се запуши, што резултира со зголемена појава на црнки.

Нашата предлог рутина во 5 чекори за масна кожа содржи:

 1. Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask 2X/100ml
 2. Innisfree Super Volcanic Pore Micellar Cleansing Foam 2X
 3. SOMEBYMI AHA-BHA-PHA 30 Days Miracle Toner 150ml
 4. Benton Snail Bee High Content Essence
 5. COSRX Oil-Free Ultra-Moisturizing Lotion 100ml

КОМБИНИРАНА КОЖА

Дали вашата кожа е мрсна во Т-зоната, но е сува во останатите области? Да се најде вистинската рутина за комбинирана кожа може да биде збунувачки, но секако е предизвик. Можете да ја балансирате вашата кожа со нашата куративна рутина за нега на кожата во 5 чекори за комбинирана кожа.

Овој комплет вредности ги опфаќа вашите основни корејски производи за убавина кои се корисни за решавање проблеми што произлегуваат од незгодната комбинирана кожа. Вклучува две средства за чистење на лице за двојно чистење, тонер за пилинг за БХА, навлажнувачки серум и лесен хидратантен крем.

Како да препознаете дали имате комбинирана кожа? Овој тип на кожа може да тежнее или кон мрсна и кон сува, во зависност од областа на лицето, но има тенденција да биде мрсна по должината на Т-зоната и да биде сува на образите.

Нашата предлог рутина во 5 чекори за комбинирана кожа содржи:

 1. THE FACE SHOP Cleansing Light Oil 150ml
 2. COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser
 3. Benton Aloe BHA Skin Toner
 4. COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence
 5. Pyunkang Yul Moisture Cream

НОРМАЛНА КОЖА

Како да знаете дали имате здрава кожа? Ако вашата кожа е добро избалансирана – ниту премногу сува, ниту премногу мрсна и фино порозна, големи се шансите дека типот на вашата кожа е нормален.

Солидната рутина за нега на кожата го прилагодува тенот, така да функционира најдобро.

Нашата предлог рутина во 5 чекори за нормална кожа содржи:

 1. IUNIK Calendula Complete Cleansing Oil 200ml
 2.  Pyunkang yul Basic Cleansing foam 150ml
 3. SOMEBYMI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Serum 30ml
 4. BENTON Aloe Propolis Soothing Gel 100ml
 5. COSRX Full Fit Propolis Honey Overnight Mask 60ml

ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Смирете ја и смирете ја кожата со нашата рутина во 5 чекори за нега на чувствителна кожа. Овие производи се уникатно формулирани да бидат ефикасни, но сепак нежни бидејќи на чувствителните типови на кожа им треба дополнителна претпазливост и внимание со нивната рутина за нега на кожата.

Како да знаете дали имате чувствителна кожа? Може да почувствувате непријатни симптоми на лицето, како што се сува кожа со црвени дамки, чешање и осип на кожата. Чувствителната кожа обично е склона кон воспаление и може да има акни, розацеа или контактен дерматитис.

Нашата предлог рутина во 5 чекори за чувствителна кожа содржи:

 1. THE FACE SHOP Cleansing Light Oil 150ml
 2. THE FACE SHOP Rice water bright Cleansing foam
 3. Pyunkang yul Mist Toner 200ml
 4. Pyunkang Yul Moisture Serum
 5. Nature Republic Super Aqua Max Deep Moisture Sleeping Pack

Повеќе

Uncategorized

Ноќни маски

Најдобрата рутина за убавина е рутина без напор – и што може да биде поедноставно од нанесување на неверојатна корејска маска за спиење пред легнување

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.