CNP Invisible Peeling Booster 100ml

Original price was: 1,950ден.Current price is: 1,560ден.

Придобивки:

 • Благ пилинг кој ефикасно ги отстранува мртвите клетки од кожата правејќи за мазна,
  еластична и притоа ја зголемува ефикасноста на останатите производи кои се користат
  за нега на кожата.
 • 7 значајни подобрувања на кожата за 7 дена: отстранување на мртвите клетки од
  кожата, смирување на кожата, чистота на кожата, моќна хидратација, регулација на себум, осветлување, префинета текстура на кожата.
 • Содржината на PHA нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата без да ја иритира чувствителната или кожата која е склона кон акни, додека алантоинот исто така помага во смирувањето на кожата.
 • Комплексот Natural Moisturizing Factor помага во одржување на влажноста на кожата овозможувајќи долготрајна хидрирана кожа дури и по пилинг,
 • Нема тип на плакнење бидејќи не остануваат остатоци од производот.

Начин на употреба:
По чистењето на лицето, нанесете пред тонер или како тонер.

Пакување: 100ml

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Gluconolactone, Propanediol, Arginine, Diethoxyethyl Succinate, Panthenol, Butylene Glycol,
Glycerin, Xanthan Gum, Allantoin, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Trametes
Versicolor Extract, Polyglutamic Acid, Cordyceps Sinensis Extract, 1,2-Hexanediol, Citric Acid,
Pentylene Glycol, Urea, Sodium Hydroxide, Maltose, Fructose, Sodium Hyaluronate, Pelargonium
Graveolens Flower Oil, Beta-Glucan, Trehalose, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sodium Chloride,
Sodium Citrate, Glucose, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Citronellol, Geraniol

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.