FARM STAY Collagen Water Full Moist Eye Cream 50ml

Original price was: 649ден.Current price is: 584ден.

Опис

Придобивки:

  • Крем за околу очи кој помага во намалување на брчките околу очите.
  • Обезбедува хидратација на тенката кожа во пределот околу очите.
  • Содржи морски колаген, со молекуларна структура слична на човечката кожа која брзо го исполнува пределот околу очите со хидратација и ја зголемува еластичноста.
  • Го осветлува тенот на кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

  1. По нанесувањето на есенција или серум, земете мала количина од производот и внимателно нанесете на кожата околу очите.
  2. Нежно размачкајте и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Mineral Oil, Niacinamide, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Collagen, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone, PEG-100 Stearate , Phenoxyethanol, Methylparaben, Oryza Sativa bran Extract, Punica Granatum fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Galactomyces Ferment Filtrate, Centella Asiatica Extract, Propylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.