EYENLIP Galactomyces Exfoliator Gel 25g

Original price was: 250ден.Current price is: 220ден.

 

Опис
Пилинг гел
Тип на кожа: Комбинирана, сува, нормална, мрсна
Состојба на кожата: Контрола на маснотии/пори

Пакување:25g
Начин на употреба
Со суви раце, нанесете мала количина од гелот на сувo лице со претходно исчистена шминка, нежно масирајте, посветувајќи посебно внимание на Т-зоната. Избегнувајте ги областите околу очите и усните. Потоа измијте го лицето со млака вода. Користете го овој пилинг 1-2 пати неделно.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.